Cum arată Denise Rifai în realitate, nemachiată și fără filtre. Imaginea rară a fost surprinsă pe plajă

Denise Rifai și-a surprins fanii din mediul online cu o fotografie în care complet nemachiată și fără niciun filtru. În vârstă de 38 de ani, prezentatoarea de la Kanal D apare foarte rar în astfel de ipostaze.

Cum arată Denise Rifai nemachiată și fără filtre

Denise Rifai se bucură de câteva zile de concediu în perioada aceasta, dar a rămas activă în mediul online și a publicta pe rețelele de socializare o imagine cu ea la plajă, fără farduri, corectoare cosmetice sau filtre foto. Fanii nu au ocazia să o vadă prea des astfel, ea fiind mereu machiată impecabil în timpul aparițiilor televizate. Vezi în GALERIA FOTO cum arată denise Rifai complet naturală, fără strop de machiaj.

Care sunt cecretele de frumusețe ale prezentatoarei de la Kanal D

Gazda emisiunii „40 de întrebări cu Denise Rifai” are o siluetă de invidiat și un ten radiant, lipsit de imperfecțiuni. Pentru a se menține în cea mai bună formă, jurnalista are o alimentație echilibrată, sănătoasă și o viață activă. Vedeta de la Kanal D spune că se hidratează corespunzător, deși recunoaște că „nu iubește apa foarte mult” și este foarte atentă la ce alimente consumă, mergând pe principiul „suntem ceea ce mâncăm”.

„E foarte important ce mănânci în primul rând. Tot ceea ce mănânci se reflectă în modul în care arăți. E foarte important de asemenea să-ți hidratezi corpul. Este foarte greu să-l hidratezi. Eu nu iubesc apa foarte mult, dar trebuie să o faci. Eu încerc să mănânc produse cât mai neprocesate, legume cât mai multe, fructe doar atunci când simt neapărat nevoia de ceva dulce. E o luptă continuă și este o muncă continuă, dar este o muncă pentru sănătatea ta.

Citeşte şi: Ce semnificație are numele lui Denise Rifai în limba turcă. Legătura dintre vedetă și actrița din serialul „Secrete de familie”

Citeşte şi: Denise Rifai dezvăluie secretele ei de beauty: „Tot ceea ce mănânci se reflectă în modul în care arăți” / Exclusiv

Citeşte şi: Cum și-a consolidat Denise Rifai o carieră într-un domeniu dominat de bărbați? „Ca femei, trebuie să învățăm să fim diplomate” / Video exclusiv

Citeşte şi: „Am crezut că sunteți Raluca Bădulescu”. Denise Rifai, de nerecunoscut în parc

Nu o văd ca parte a unei diete, ci ca singurul sistem care te poate ține departe de tot pericolul acesta pe care îl vedem tot mai mare în jurul nostru. E unica modalitate prin care te poți menține sănătos, să ai o alimentație foarte sănătoasă, curată. Ține de proiectul meu de viață să mă țin sănătoasă” – ne-a spus, în exclusivitate, anul trecut.

Legat de frumusețea pielii, Denise Rifai a spus că demachierea joacă un rol foarte important în rutina ei zilnică de înfrumusețare. Ea spune că folosește locțiunile tonice și cremele ușoare.

„După ce am terminat cu capitolul alimentație și hidratare, e foarte importantă demachierea. Pielea trebuie foarte bine curățată. Eu iubesc loțiunile tonice, un serum ușor, de hidratare, și, atunci când simt nevoia, o cremă, dar și aceea light. Totul trebuie făcut în linie cu corpul tău, cu vârsta pe care o ai, fie că ești bărbat sau femeie.

Și domnii trebuie să-și îngrijească tenul la fel ca noi doamnele. Cred în conceptul de mai puțin este mai mult. E important să fii atent la corpul tău și să-i dai ce are nevoie. Și după ce ai un ten curat și bine hidratat apoi începi să aplici produse de make-up. Și acelea trebuie puse cu foarte multă simplitate și în cantități foarte mici” – a adăugat ea.