Jamie Oliver – „Femeile gătesc mai bine”

La 7 ani începea să se aventureze în lumea gastronomiei, nouă ani mai târziu deja ştia că vrea să devină bucătar.
După câteva studii de specialitate în Marea Britanie şi Franţa, Jamie Oliver, angajat la River Café ajunge din întâmplare în faţa camerelor de filmat.
Motivul, un post de televiziune realiza un documnetar despre restaurantul în care lucra, şi impresionată de prezenţa tânărului bucătar, echipa de filmare a decis că Jamie trebuie să apară în material.
Câteva zile mai târziu, cinci case de producţii tv l-au contactat pentru a discuta posibilitatea realizării unui show de televiziune permanet, al cărui gazdă să fie chiar Jamie.
De aici, la prima sa emisiunea „The Naked Che”, la peste alte 14 producţii tv, 12 cărţi de bucate şi nenunărate  proiecte, a fost un singur pas. Iar astăzi, pe lângă recunoaşterea şi aprecierea profesională la nivel internaţional, simpaticul Jamie Oliver (34 ani) se poate bucura şi de statutul de cel mai iubit bucatar din lume.
Într-un interviu acordat în exclusivitate pentru unica.ro, Jamie vorbeşte despre el, despre meseria de bucătar, dar şi despre masa de Crăciun.
Află mai multe pe unica.ro!