Cum s-a îmbrăcat Carmen Iohannis în prima zi de școală

Azi, 11 septembrie, a fost prima zi de școală și pentru Carmen Iohannis, prima doamnă a României. Ea este dirigintă la clasa a XII-a, la colegiul „Gheorghe Lazăr“, din Sibiu, același liceu la care a fost elevă.

Prima doamnă a purtat o ținută simplă și tinerească, formată dintr-o rochie galbenă și o jachetă din piele nude. Outfitul a fost completat cu o pereche de sandale cu toc.

Cum s-a îmbrăcat Carmen Iohannis în prima zi de școală

Prima doamnă, care predă limba engleză, a declarat că este foarte mulțumită de elevii săi „Mi-a fost foarte dor de ei. Începe un an foarte greu pentru ei, sunt elevi în clasa a XII-a, un an cu multe provocări, sper să fie foarte interesante şi rezultatele să fie la înălţimea aşteptărilor noastre. Sunt elevi deosebiţi şi sunt convinsă că vor avea rezultatele pe care şi le doresc, sper să îşi depăşească limitele şi să dovedească din nou că sunt tot mai buni.

Foto: Silvana Armat