Cum arată cântăreața Dida Drăgan la 70 de ani

Dida Drăgan a fost una dintre cele mai îndrăgite artiste ale anilor ’80 și ne ținea cu ochii lipiți de vechile televizoare alb-negru, din perioada comunistă, dar zece ani mai târziu s-a retras din vizorul public.

Citește și – Cum arăta Florin Busuioc pe vremea când prezenta Tip Top Minitop

După ce, în anii ’90, şi-a încercat norocul în politică, dar şi în afaceri, fără succes însă, Dida Drăgan a început să fie tot mai discretă cu viața ei. Cântăreața ajunsese să acumuleze tot mai multe datorii la bănci și, cum nu mai găsea soluții, ajunsese în pragul sinuciderii. Dar a reușit să se ridice de fiecare dată datortă fiului ei.

De ceva timp, Dida a început o viaţă nouă în Elveţia, ţară în care locuieşte sora sa şi studiază fiul ei şi al lui Florin Ochescu (actualmente soțul Silviei Dumitrescu). Solista îşi câştigă existenţa acolo nu doar din cântat, ci și din emisiuni televizate.

Din când în când, artista revine în țară pentru a-și reînnoi repertoriul, dar și pentru a susține concerte alături de colegii ei.

Descoperă în galeria foto de mai sus cum arată în prezent Dida Drăgan!

Citește și – Dem Rădulescu a lăsat în urmă o fată superbă! Cum arată fiica lui, Irina

Foto – Libertatea.ro/ Facebook