Cine este Eliza Retevoescu de la MasterChef 2024. Gătește cele mai bune deserturi

Eliza Retevoescu de la MasterChef 2024, o tânără pasionată de deserturi, își face debutul în lumea bucătăriei prin participarea la unul dintre cele mai populare show-uri culinare din România. Originară din Pitești, concurenta de la emisiunea culinară de pe Pro TV a reușit să capteze atenția publicului nu doar prin talentul ei în bucătărie, ci și prin carisma și povestea ei de viață.

Cine este Eliza Retevoescu de la MasterChef 2024

Eliza Retevoescu de la MasterChef 2024 s-a născut și a crescut în Pitești, un oraș cunoscut pentru istoria sa bogată și tradițiile culinare. Are un frate mai mare cu un an și jumătate, Ariton, care locuiește acum în Anglia. Relația apropiată dintre Eliza Retevoescu și fratele ei a influențat în mod semnificativ personalitatea ei.

Potrivit descrierii făcute de Eliza Retevoescu de la MasterChef 2024, aceasta se consideră o persoană băieţoasă pentru că a petrecut mult timp cu fratele ei şi cu prietenii lui. Totodată, această parte a personalității ei a fost modelată și de activitățile sportive din copilărie, când Eliza s-a remarcat în mai multe sporturi, în special în baschet, unde era considerată o jucătoare talentată.

În 2012, Eliza Retevoescu de la MasterChef 2024 s-a mutat în București pentru a urma studiile universitare. A ales să studieze Finanțe-Bănci la Academia de Studii Economice (ASE), una dintre cele mai prestigioase universități din România. După terminarea studiilor de licență, a decis să-și aprofundeze cunoștințele și a urmat un masterat în contabilitate și audit, cursuri predate în limba engleză. Acest parcurs academic solid demonstrează că Eliza Retevoescu de la MasterChef 2024 este o persoană ambițioasă și dedicată, pregătită să exceleze în orice domeniu își propune.

Cine este Eliza Retevoescu de la MasterChef 2024 – o proaspătă mămică super activă pe TikTok

În prezent, Eliza Retevoescu de la MasterChef 2024 este în concediu de maternitate, timp pe care îl valorifică pentru a petrece mai mult timp alături de familia sa. Împreună cu soțul ei, concurenta de la „MasteChef” creează conținut pentru TikTok sub numele de „Retevicii”. Cei doi se bucură de o comunitate de urmăritori activi și loiali, care apreciază combinația lor de umor, creativitate și momente din viața de zi cu zi. Deși nu este expertă în bucătărie, Eliza recunoaște cu umor că îi place mai mult să mănânce decât să gătească. Totuși, atunci când se pune pe treabă, deserturile sale sunt cele care strălucesc cu adevărat.

MasterChef 2024 îi readuce la PROTV pe Sorin Bontea, Florin Dumitrescu și Cătălin Scărlătescu

Show-ul de la ProTV oferă o oportunitate unică pentru bucătari amatori de a-și demonstra abilitățile și de a învăța de la cei mai buni. MasterChef România 2024, care va fi difuzat începând cu 10 septembrie, îi va aduce pe ecrane pe cei trei celebri jurați: Sorin Bontea, Florin Dumitrescu și Cătălin Scărlătescu, care vor evalua preparatele concurenților. Emisiunea va fi prezentată de Gina Pistol, care va avea grijă să transmită poveștile emoționante ale fiecărui concurent, inclusiv ale Elizei.

Citeşte şi: Cum arăta Gina Pistol în 2013 când a concurat la MasterChef România, emisiune pe care o prezintă acum la Pro TV / Galerie foto

Citeşte şi: Cătălin Scărlătescu, dezvăluiri de la filmările noului sezon MasterChef: „M-au scos mulți concurenți din sărite”

MasterChef 2024 promite să fie un sezon plin de surprize, iar toţi concurenţii de la emisiunea culinară de pe PRO TV sunt pregătiţi să îşi testeze limitele și să învețe de la cei mai buni din domeniu. Fie că vor reuşi să cucerească juraţii cu deserturile lor sau vor învăţa noi tehnici care să îi ajute în viitor, experienţa MasterChef va rămâne cu siguranţă o etapă importantă în viaţa lor.

Sursa foto: PRO TV