Ce spune Alina Pușcaș despre diferența de vârstă dintre ea și soțul ei. Pe cine moștenește fata lor cea mică: “Are 4 ani și citește. M-a șocat”/ Exclusiv

Alina Pușcaș și Mihai Stoenescu sunt împreună de 9 ani și au 3 copii minunați. Prezentatoarea TV și-a găsit jumătatea în urma unei vizite la stomatolog pentru un implant.  Cei doi s-au căsătorit în 2019, la ceremonie fiind prezenți toți cei trei moștenitori: Alexandru, Melissa și Iris. În exclusivitate pentru UNICA.ro, prezentatorea Te cunosc de undeva a vorbit despre diferența de vârstă dintre ea și soțul ei, dar și despre cât de precoce este fiica lor cea mică, Iris, care, la doar 4 ani știe să citească.

Cuplul și-a făcut un obicei din a petrece escapade în doi la un hotel din București sau din străinătate. În ceea ce privește celebrarea dragostei de Dragobete, Alina Pușcaș susține că pot lua o decizie de moment. “Noi întotdeauna am fost spontani, am zis că ori o folosim așa ca pe o oportunitate să mai ieșim, dar nu neapărat să ne declarăm atunci o iubire eternă, că nu e cazul, asta o faci sau nu o faci oricând”.

Ce diferență de vârstă există între Alina Pușcaș și soțul ei, Mihai Stoenescu

Citește și: Alina Pușcaș, dezvăluiri dureroase despre începutul carierei: „E frustrant și de multe ori deprimant” / Exclusiv

Citește și: 10 vedete din România care se mândresc cu mamele lor. Delia: „M-a făcut om mare” / Galerie foto

Citește și: Alina Pușcaș, nevoită să meargă la medic din cauza acestei afecțiuni

De profesie medic stomatolog, tatăl copiilor Alinei Pușcaș a schimbat prefixul la începutul acestui an. “A făcut 50 de ani, dar arată cam de vârsta mea așa. Nu își arată vârsta deloc. Sunt 10 ani între noi, eu zic că este foarte sănătoasă diferența. Noi ne-am cunoscut când el avea 41 de ani, eu 31 de ani. Mi se pare groaznic că a trecut atât de repede o perioadă lungă, dar eu zic că a fost perfecta și binevenită diferența asta de vârstă. Nu m-aș fi văzut în niciun caz cu cineva de vârsta mea”, a declarat, pentru UNICA.ro, Alina Pușcaș.

Alina Pușcaș, uimită de Iris: “Cea mică are 4 ani și citește”

Prezentatoarea emisiunii “Te cunosc de undeva” a optat pentru o instituție privată de învățământ pentru cei 3 copii, toți studiind în același loc.  Recent, în familia Pușcaș – Stoenescu a avut loc un eveniment important, protagonista fiind mezina Iris. “Cea mică are 4 ani și citește. M-a șocat și pe mine, că am aflat acum câteva săptămâni. Eu vedeam că citea litere, dar nu am știut  că ea practic a sărit etapa în care să silabisească ca să facă un cuvânt”, a povestit, pentru UNICA.ro, vedeta Antenei 1. Iris nu e singura din familie care a atins o astfel de performanță, micuța călcând pe urmele tatălui său, care s-a dovedit a fi un copil precoce.

“Și mie mi se pare tare, îmi dau seama că îl moștenește pe Mihai, pentru că el de la 3 ani jumate citea. Deci e ceva de acolo moștenit și m-am bucurat la faza asta, pentru că era un pic dezamăgit. Despre primii 2 a zis: “Eu citeam la 3 ani jumate, aș fi vrut să mă întreacă ei”. Lasă-i, măi, că o să evolueze ei mai bine decât tine, stai liniștit! Și uite că fata cea mică a reușit!”, ne-a spus entuziasmată Alina Pușcaș, care, din 17 februarie revine pe micul ecran, sâmbătă seara, la Antena 1, la premiera sezonului 20 al emisiunii Te cunosc de undeva.

Citește și:  De ce au refuzat Alina Pușcaș și soțul ei, Mihai Stoenescu, să participe la „Power Couple” și „Asia Express”. „Efectiv suntem obsedați” / Exclusiv

Cum reacționează copiii Alinei Pușcaș când o văd la televizor

Momentan, Alina Pușcaș spune că niciunul dintre cei 3 copiii cu manifestă interes pentru televiziune. Toți sunt conștienți că mama lor apare la televizor, dar niciunul nu își dorește să îi calce pe urme. “Alex este înnebunit cu tehnologia, artificial intelligence VR și box . Mellisa este cumva în zona de desen, e mai artistă, iar Iris este încă indecisă, dar sigur pe tehnologie nu e, tot cumva pe zona artistică, de mișcare, amândouă sunt”, a spus Alina Pușcaș pentru Unica.ro.

În perioada în care juca în serialul Fructul Oprit, Alina Pușcaș schimba postul de televiziune, dacă vreunul dintre copiii era în preajma televizorului.

“Șocant, dar nu sunt deloc atrași de televiziune. Se bucură când mă văd în promo-uri sau în emisiune, dar se plictisesc repede, nu stau prea mult. Când eram în serialul Fructul oprit, bine, erau mult mai mici, dar mă observau așa și când îmi dădeam seama că urmează o secvență în care trebuia să mă sărut cu Conrad, că pe vremea aceea eram parteneri de serial, schimbam repede, că mi se părea ciudat că nu știam cum să le explic faptul că noi interpretam acolo un scenariu, era doar o situație falsă, nu era reală și nu aș fi știut cum să le explic chestia asta, așa că mutam ca să nu se uite”, ne-a mărturisit ea.

Sursa foto: Instagram