Adelina Pestrițu și Virgil Șteblea, investiție importantă pentru viitorul lor și al fiicei: „Ne-am maturizat”

Adelina Pestrițu și soțul ei, Virgil Șteblea, au făcut o investiție importantă pentru viitorul lor. Cuplul a cumpărat un apartament în zona de nord a Capitalei. Recent, Adelina a vizitat imobilul încă în construcție și a transmis un mesaj important tinerilor, despre viitor.

Adelina Pestrițu și Virgil Șteblea s-au căsătorit civil pe 3 iulie 2019, iar religios pe data de 20 a aceleiași luni. Perechea s-a logodit la începutul anului 2018, pe litoral. În vara aceluiași an s-a născut fiica lor, Zenaida Maria, care va împlini 5 ani luna viitoare.

Adelina Pestrițu și Virgil Șteblea au făcut o investiție importantă

„Mi-am lăsat tocurile acasă și am mers în vizită pe șantier. Nu pentru a-i controla pe cei care lucrează acolo, ci pentru a-i cunoaște, a le mulțumi pentru efortul depus și pentru a intra oficial în noua noastră casă, care va fi gata în curând”, a scris Adelina Pestrițu pe Instagram.

Citește și: Adelina Pestrițu a publicat o fotografie rară cu fiica ei, Zenaida, la serbarea de la grădiniță. „Suntem atât de mândri de tine!”

„Este o casa pe care am cumpărat-o renunțând la lucruri care mi-ar fi adus bucurii doar pe moment și care în viitor n-ar fi însemnat nimic. Viața nu este doar despre distracții, ci și despre cumpătare, care îți aduce confort, siguranță și încredere. Îmi place să cred că nu muncesc doar să fac față trendurilor și încerc să fiu conștientă și responsabilă și să am grijă și de mine cea din viitor”, a completat creatoarea de conținut online.

Citește și: Adelina Pestrițu și Virgil Șteblea au aniversat 4 ani de căsnicie. „Nu e vorba despre cum să trăiești în perfecțiune” / Video

„Ce vreau să spun, de fapt, cu această postare? Este mesajul meu pentru tinerii lipsiți de încredere. Nu uitați că sunteți puternici și puteți să transformați în realitate orice vis măreț pe care îl aveți! Nu vă lăsați bătuți, indiferent de obstacolele pe care le veți întâlni în drumul vostru în viață. Aveți grijă de voi cei din prezent, dar și de voi cei din viitor! Limitele sunt doar în mintea noastră! Multă dragoste!”, a încheiat Adelina Pestrițu.

Adelina Pestrițu: „Încercăm să investim banii pe care îi câștigăm astfel încât să nu fim tentați să-i cheltuim pe lucruri inutile”

Confuzi, urmăritorii Adelinei au întrebat-o dacă ea și Virgil au decis să-și vândă casa pentru a se muta într-un apartament.

Citește și: Adelina Pestrițu și soțul ei, Virgil Șteblea, cuplul serii la nunta lui Smiley cu Gina Pistol. Detaliul care a atras toate privirile

„Nu mă mut prea curând. Suntem fericiți în casa noastră! Acest apartament este o investiție pentru ca banii pe care îi câștigăm să aibă măcar aceeași valoare și în viitor. Aș zice că ne-am maturizat!”, a explicat Adelina Pestrițu. „Nu!!! Nu mă mut! Noi încercăm să investim banii pe care îi câștigăm astfel încât să nu fim tentați să-i cheltuim pe lucruri inutile, dar să fim și siguri că își păstrează sau își cresc valoarea”, a răspuns unui alt urmăritor.

Ce facultate a urmat Adelina Pestrițu

Adelina Pestrițu a urmat Colegiul Național „Dinicu Golescu” din Câmpulung Muscel, secția Filologie, și este absolventă a Facultății de Management. Și-a început cariera ca dansatoare în Ibiza, unde l-a cunoscut pe primul soț, Liviu Vârciu. Fostul cuplu a fost căsătorit un singur an, din 2009 până în 2010.

Citește și: Cât câștigă Adelina Pestrițu ca influencer? „Nu fac asta într-o disperare de bani”. De ce refuză unele contracte / Exclusiv

În timpul căsniciei cu Liviu Vârciu, Adelina a început o carieră în modelling de unde a făcut tranziția către televiziune. A prezentat emisiunea „WOWbiz” și a fost asistentă în emisiunea „Răi da buni”, găzduită de Mihai Morar, înainte de deveni creator de conținut online full time.

Citește și: Primele imagini de la filmările pentru Retreat Vama Veche, un film cu Adela Popescu, Laura Cosoi, Ada Condeescu, Adelina Pestriţu şi Daniel Nuţă

Cu 1,8 milioane de urmăritori pe Instagram, Adelina Pestrițu este una dintre cele mai apreciate creatoare de conținut online din țara noastră, fiind prima câștigătoare a trofeului Best Romanian Influencer, la premiile internaționale E! People Choice Awards 2019. Recent, Adelina a făcut un pas important în carieră, fiind distribuită într-un film românesc, „Retreat Vama Veche”.

Foto: Instagram

Ultima modificare decembrie 18, 2023 2:59 pm