8 momente stânjenitoare în care vedetele de la Hollywood s-au îmbrăcat la fel pe covorul roşu. Jennifer Lopez se numără printre ele

Cu toate că vedetele de la Hollywood au la dispoziție un întreg arsenal de designeri și stiliști personali, se pare că nici ele nu pot scăpa de coșmarul de modă suprem: să apară la un eveniment purtând aceeași ținută ca o altă celebritate! Și deși aceste coincidențe vestimentare nu s-au întâmplat la același eveniment, impactul lor în lumea fashion a fost, cu siguranță, unul memorabil. Într-un univers în care unicitatea este cheia, vedetele de mai jos ne-au demonstrat că nici măcar ele nu sunt imune la un mic „faux pas”.

Devon Windsor și Jennifer Lopez

Ce se întâmplă când supermodelul Devon Windsor și diva absolută Jennifer Lopez aleg aceeași rochie pentru două apariții diferite? Se întâmplă magie fashion, dar și o mică stânjeneală. Devon Windsor a purtat o rochie neagră cu decupaje îndrăznețe la un eveniment glamour, arătând ca o zeiță modernă a stilului. Cu toate acestea, J.Lo, regina ținutelor extravagante, a ales aceeași rochie pentru un alt eveniment, demonstrând că are încă flerul pentru un look spectaculos.

Citeşte şi: De ce s-au despărțit, de fapt, Jennifer Lopez și Ben Affleck: „A făcut tot posibilul ca Ben să fie fericit”

Nicole Kidman și Zazie Beetz

Nicole Kidman, regina stilului rafinat, și Zazie Beetz, noul star îndrăzneț de la Hollywood, au avut parte de un moment fashion destul de similar. Amândouă au optat pentru aceeași rochie elegantă, dar cu personalități complet diferite. Nicole Kidman a ales să poarte ținuta la un eveniment formal, optând pentru un look sofisticat și subtil. În schimb, Zazie Beetz a adus o notă fresh și cool ținutei, combinând eleganța cu o atitudine edgy.

Citeşte şi: Cum s-au îmbrăcat vedetele la prezentările caselor de modă Balenciaga și Elie Saab. Nicole Kidman și Naomi Watts, la brațul fiicelor lor

Emily Blunt și Katy Perry

Emily Blunt și Katy Perry sunt două nume mari în entertainment, dar cu stiluri vestimentare complet diferite. Așa că atunci când ambele au apărut în aceeași rochie maxi portocalie şi elegantă, lumea fashion a fost luată prin surprindere. Emily Blunt a ales ținuta pentru un eveniment de gală, optând pentru simplitate și rafinament, în timp ce Katy Perry a adăugat o notă mai dramatică cu un machiaj vibrant.

Citeşte şi: Katy Perry, aproape goală la Paris Fashion Week. Artista a întors toate capetele cu ținuta neobișnuită

Kim Kardashian și Winnie Harlow

Kim Kardashian este cunoscută pentru alegerile sale vestimentare care întorc capete, așa că este surprinzător când cineva apare într-o ținută asemănătoare cu a ei. Totuși, Winnie Harlow, supermodelul cu o prezență magnetică, a ales aceeași rochie prăzulie, super senzuală, pentru un eveniment diferit. Kim a optat pentru un look minimalist, lăsând rochia să fie în centrul atenției, în timp ce Winnie a adus un aer de mister și glamour.

Gigi Hadid și Zendaya

Gigi Hadid și Zendaya sunt două dintre cele mai influente figuri ale noii generații, așa că, atunci când ambele au apărut în aceeași ținută la evenimente diferite, întreaga industrie fashion a fost intrigată. Cu stiluri la fel de diferite ca personalitățile lor, Gigi și Zendaya au adus două abordări unice aceleași rochii de la un brand de lux. Gigi a mizat pe simplitate, punând accent pe naturalețe și frumusețe, în timp ce Zendaya a transformat look-ul într-o declarație de stil cu atitudine. Cine a câștigat bătălia fashion? Poate că fiecare în felul său!

Bella Hadid și Cara Delevingne

Bella Hadid și Cara Delevingne, două dintre cele mai emblematice supermodele ale momentului, au fost surprinse purtând aceeași ținută la evenimente diferite. Deși ambele au o atitudine rebelă și îndrăzneață, abordările lor au fost distincte.

Kris Jenner și Demi Lovato

Kris Jenner, matroana familiei Kardashian-Jenner, și Demi Lovato, cântăreața cunoscută pentru stilul său nonconformist, au avut un moment de coincidență vestimentară atunci când au ales aceeași rochie sofisticată pentru apariții publice diferite. Kris Jenner a optat pentru o abordare clasică și elegantă, potrivită pentru o femeie de afaceri cu stil, în timp ce Demi a adus o notă de rock star look-ului, completând ținuta cu machiaj îndrăzneț și accesorii pe măsură.

Pink și Gloria Trevi

Pink și Gloria Trevi, două artiste cunoscute pentru personalitatea lor puternică și stilul excentric, au ales aceeași ținută power-dressing pentru apariții separate. Cu toate acestea, fiecare și-a pus amprenta asupra look-ului.

Sursa foto: Captură video