O mai ţineţi minte pe Raluca de la Şcoala Vedetelor? Ce mai face şi cu ce se ocupă! | Foto/Video

Raluca Anastasiu a devenit cunoscută în întreaga ţară după ce a făcut parte din celebrul show de televiziune „Şcoala Vedetelor”. Este fiica unui celebru artist de la noi din epoca dictatorului Nicolae Ceauşescu.

Raluca a fost una dintre elevele binecunoscutului show de televiziune „Şcoala Vedetelor”. Carismatică, tânăra a ajuns imediat la inimile fanilor, care erau topiţi după ea.

După terminarea emisiunii mai sus-menţionate, tânăra a decis să cânte în trupa K-risma, una dintre cele mai cunoscute şi apreciate melodii ale sale fiind „Noaptea este ziua mea”. A participat la numeroase spectacole şi festivaluri, fiind foarte bine primită de public.

Citeşte mai multe pe Libertatea.ro

Vedete din Romania Vedete internationale