Apariție șocantă pe covorul roșu la Premiile Emmy. Cum s-au îmbrăcat cele mai cunoscute vedete / Galerie foto

Premiile Emmy 2024 s-au desfășurat luni seară la Peacock Theater din Los Angeles, iar unele dintre cele mai mari vedete au făcut spectacol pe covorul roșu. Selena Gomez, Suki Waterhouse, Christina Applegate, Kirsten Dunst, Elizabeth Debicki și Camila Morrone sunt doar câteva dintre celebritățile care au făcut furori la mult așteptatul eveniment.

De obicei, Premiile Emmy sunt acordate în duminica ce precede debutul sezonului de toamnă la televiziunile americane însă, din cauza grevei actorilor și a scenariștilor de la Hollywood, mult așteptatul eveniment a avut loc luni, 15 ianuarie 2024.

Cum s-au îmbrăcat vedetele la Premiile Emmy 2024

Cele mai mari nume din televiziune de la Hollywood și-au făcut apariția la cea de a 75-a ediție a Premiilor Emmy din Los Angeles, aducând strălucire și glamour pe covorul roșu. Cea care a atras imediat atenția tuturor, la Premiile Emmy 2024, a fost Selena Gomez, care a fost mai zâmbitoare ca oricând. Vedeta, care a anunțat de curând că se retrage din muzică, a pășit încrezătoare în fața fotografilor.

Vedeta a purtat la eveniment o rochie personalizată din plasă cu paiete, semnată Oscar de la Trenta, pe care a accesorizat-o cu un colier Tiffany &Co.

Pe de altă parte, Suki Waterhouse, care așteaptă primul ei copil cu actorul Robert Pattison, a arătat spectaculos într-o rochie roșie, decupată, Valentino.

Jessica Chastain a îmbrăcat o rochie Gucci cu franjuri verde neon și argintiu, în timp ce Riley Keough și bunica ei Priscilla Presley (78 ani) au ales să se îmbrace în ținute Chanel Haute Couture.

Citește și: Ce ținute au purtat vedetele la Critics Choice Awards. Reese Witherspoon, apariție rară cu fiica sa, Ava

Citește și: Cele mai stylish ținute de la Globurile de Aur 2024 și lista completă de câștigători / Galerie foto

Princess Poppy, starul RuPaul’s Drag Race, deghizată într-un goblin

Elizabeth Debicki (33 ani), a optat pentru o rochie burgundy marca Dior, iar Camila Morrone a făcut furori cu rochia sa roșie care i-a pus în evidență silueta.

Nici Jenna Ortega nu a lipsit de la decernarea Premiilor Emmy din acest an, îndrăgita actriță călcând pe covorul roșu într-o rochie cu flori și frunze tridimensionale.

O apariție cu adevărat șocantă a avut-o Princess Poppy, starul RuPaul’s Drag Race, care a venit la eveniment deghizată într-un goblin.

Premiile Emmy 2024. Lista câștigătorilor

Cel mai bun serial dramă: „Succession”

Cel mai bun serial comedie: „The Bear”

Cea mai bună miniserie TV: „Beef”