Filmul Netflix urmărit de 14,4 milione ori. O poveste de dragoste care te va ține în suspans până la ultima secundă

Un nou film Netflix a cucerit mapamondul, „Faleza iubirii” fiind vizionat de peste 14.4 milioane ori pe platforma de streaming. Pelicula, care prezintă o poveste de dragoste cum rar întâlnești, are peste 22.5 milioane de ore vizionate.

„Faleza iubirii”, filmul Netflix urmărit de 14.4 milioane ori

Lansat pe Netflix România de mai puțin de o săptămână, „Faleza iubirii” (Find me falling), a cunoscut un succes uriaș. Producția a ajuns în top 10 cele mai vizionate pelicule de pe platforma de streaming, fiind urmărită de 14.4 milioane ori, cu 22.5 milioane ore de vizionare.

Filmul prezintă povestea unui star rock american care alege să se mute în Cipru pentru a-și regăsi inspirația. Iar acolo își regăsește o veche iubire.

Încercând să-și revină după eșecul ultimului album și a scăderii popularității celui mai mare hit al său, starul rock trecut de prima tinerețe John Allman (Harry Connick Jr.) decide să ia o pauză în carieră și să încerce să-și recapete inspirația. El se mută într-o casă izolată pe o faleză a idilicei insule mediteraneene Cipru. Visul său de a trece neobservat se spulberă, având de-a face în mod constant cu suflete disperate. Mai târziu, lucrurile se complică și mai tare când o veche iubire se reaprinde.

„Faleza iubirii” se află printre preferințele abonaților Netflix în țări precum Argentina, Bolivia, Canada, Guatemala, Jamaica, Peru, Statele Unite, Austria, Bulgaria, Belgia, Malta, Olanda, Slovenia, Spania, Egipt, Kenia, Cipru, Nigeria, Israel și Turcia.

Cele mai urmărite filme din România

În România, „Faleza iubirii” se află pe poziția a doua a topului celor mai urmărite filme, fiind surclasată doar de „Motanul încălțat: ultima dorință”.

Citește și: Transformarea spectaculoasă a actriței Nicola Coughlan din sezonul 1 până în sezonul 3 „Bridgerton”: „Se descoperă pe ea”. Detalii exclusive din culisele serialului Netflix

Citește și: George Burcea nu mai joacă în „Wednesday”. Netflix a anunțat distribuția celui de-al doilea sezon al serialului

Motanul încălțat: ultima dorință

Apărut în cinematografe în anul 2022, Motanul încălțat a prins rapid teren pe platforma de streaming. Isprăvile legendare ale Motanului îi reduc cele nouă vieți până la una, așa că eroul caută o stea magică în cea mai temerară aventură a sa.

Vocile personajelor sunt oferite de Antonio Banderas, Salma Hayek, Florence Pugh, Olivia Colman, Anthony Mendez și mulți alții.

John Wick Capitolul 4

În capitolul patru din saga John Wick, un mafiot sadic și un grup conspirativ de ucigași internaționali se pun în calea libertății unui asasin hărțuit.

Keanu Reeves revine pentru ultima dată în rolul lui John Wick, într-un film plin de acțiune și suspans.

Producția, care a apărut pe marile ecrane anul trecut, se află pe poziția a treia a clasamentului celor mai urmărite filme de pe Netflix.

Citește și: Ce filme și seriale noi poți vedea pe Netflix în luna iulie. Titlurile care te răcoresc pe timp de caniculă

Citește și: Cele mai chic ținute din primul trailer al sezonului 4 „Emily in Paris”. Partea 1, din 15 august pe Netflix / Galerie foto

Operațiunea Fortune: Urzeala războiului

Superspionul Orson Fortune se alătură cu ezitare cele mai bune echipe de agenți din lume și celei mai mari vedete Hollywood pentru a opri vânzarea unei arme letale.

Jason Statham, Aubrey Plaza, Cary Elwes, Hugh Grant și Josh Hartnett sunt doar o parte din actorii care semnează distribuția.

„Operațiunea Fortune: Urzeala războiului” se află pe locul 4 în topul celor mai vizionate filme Netflix.

Fericirea începe azi

Locul cinci al clasamentului este ocupat tot de un film apărut în anul 2023, „Fericirea începe azi”. Din distribuția acestui film romantic fac parte Dylan Sprouse, Virginia Gardner, Austin North și Samuel Larsen, printre alții.

Sătulă de instabilitatea din familie, o studentă adoptă un stil de viață mai tradițional. Apoi, cunoaște un tip neconvențional care vine cu o provocare îndrăzneață.

Sursă foto: Netflix