Parada modei la avanpremiera filmului „Retreat Vama Veche”. Adela Popescu, Ada Condeescu și Laura Cosoi, cele mai sexy apariții de la eveniment

Avanpremiera filmului „Retreat Vama Veche” a avut loc miercuri seară, 9 noiembrie, și s-a încheiat cu ropote de aplauze si hohote de râs. Evenimentul de seara trecută a fost, totodată, o adevărată paradă a modei. Cele trei protagoniste, Ada Condeescu, Adela Popescu și Laura Cosoi, alături de alți colegi din distribuție, printre care și Jorge și Adelina Pestrițu, dar și de ceilalți invitați ai evenimentului, au purtat ținute demne de covorul roșu.

Vedetele au făcut parada modei la avanpremiera „Retreat Vama Veche”

Primele reacții, emoții și hohote de râs au fost trăite din plin de către actorii din comedia „Retreat Vama Veche”, care au vizionat filmul pentru prima oară pe marele ecran, alături de alte zeci de vedete și prieteni din lumea filmului și a divertismentului. Protagonistele, Ada Condeescu, Adela Popescu și Laura Cosoi, dar și ceilalți colegi de distribuție, printre care și soțul Adelei, Radu Vâlcan, au bifat ținute demne de o premieră la Hollywood.

Citește și: Radu Vâlcan, urare specială pentru aniversarea de 38 de ani a soției lui, Adela Popescu: „O să mă certe că o arăt așa, nemachiată”

Cum s-au îmbrăcat Adela Popescu, Ada Condeescu și Laura Cosoi la eveniment

Știm cu certitudine că roz este culoarea Laurei Cosoi! Actrița a bifat o apariție sexy într-o cămașă roz-fucsia satinată, cu un decolteu adânc, ce i-a lăsat rochia neagră tip furou la vedere. Ada Condeescu și Adela Popescu au optat pentru rochii negre. Adela a ales una mini, fără bretele, în timp ce Ada a purtat una tot fără bretele, dar cu o fustă lungă din voal transparent. Atât Ada, cât și Adela au optat pentru un hairtsyling inedit. Ada a purtat extensii, în timp ce Adela a optat pentru foarte mult volum.

„După mai bine de un an de la prima «acțiune!», tot ceea ce a fost imaginat, filmat și editat prinde cu adevărat viață în clipa în care luminile din sala de cinema se sting, iar ecranul se aprinde. Până în acel moment, filmul a fost o creație izolată, născută în mintea regizorului, în mâinile actorilor și în imaginația echipei din spatele camerelor.

Însă adevărata naștere a filmului are loc doar atunci când întâlnește privirile și emoțiile spectatorilor. Aseară a avut loc avanpremierea «Retreat Vama Veche». A fost prima oară când am văzut și noi filmul! S-a lăsat cu râsete, emoție, zâmbete complice, palme transpirate, gol în stomac! Ne-a plăcut și cu tot dragul vă așteptăm în cinematografe”, a scris Laura Cosoi în dreptul mai multor fotografii de la eveniment.

Citește și: Adela Popescu și Radu Vâlcan, așa cum nu i-ai mai văzut până acum. Imagini uluitoare cu cei doi soți

Adelina Pestrițu, în distribuția comediei: „Le mulțumesc tuturor celor care au crezut în mine.”

Adelina Pestrițu s-a distins prin ținuta elegantă foarte bine structurată, cu un sacou cropped în partea de sus și o fustă din voal plisată în partea de jos.

„Le mulțumesc tuturor celor care au crezut în mine și mi-au dat ocazia de a juca în acest lung metraj. Abia aștept să-mi spuneți părerea voastră!”, a scris Adelina Pestrițu, în mediul online.

Bărbații din distribuție, printe care Radu Vâlcan, Jorge, Daniel Nuță și Vasile Calofir, au optat pentru estetici complet diferite. Prezentatorul de la Insula Iubirii a purtat o geamă de piele, în timp de Jorge și Daniel au optat pentru sacouri. Vasile Calofir a purtat o geacă de fâș peste o cămașă cu imprimeu.

La avanpremieră au mai participat Irina Fodor, Cosmina Păsărin și Emilia Popescu, printre alții. Vezi toate imaginile în galeria foto de mai sus!

Foto: Instagram; PR

Ultima modificare octombrie 10, 2024 7:47 pm