Mihaela Borcea și Sorin Rap au stabilit data nunții: „Voi avea două rochii…”/ Cine sunt nașii cuplului

.

După ce anul trecut a fost cerută în căsătorie de iubitul ei, Sorin Rap, acum Mihaela Borcea a anunțat că a stabilit data nunții. Fosta soție a lui Cristi Borcea a oferit și detalii despre eveniment, câte ținute va schimba, dar a dezvăluit și cine sunt nașii de cununie.

Mihaela Borcea și Sorin Rap au stabilit data nunții

Mihaela Borcea (54 de ani) a fost cerută în căsătorie de iubitul ei, Sorin Rap, în luna noiembrie a anului 2024. Bărbatul i-a adresat întrebarea cea mare în timp ce se aflau la Zilele Toamnei, la Târgul Ocna, iar, la momentul respectiv, fosta soție a lui Cristi Borcea făcea publică vestea prin intermediul unui mesaj postat pe rețelele sociale, alături de care a postat și o imagine cu inelul de logodnă.

La mai bine de 4 luni de atunci, Mihaela Borcea a anunțat că a stabilit data nunții, dar a oferit și mai multe detalii despre eveniment, la care se pare că vor participa doar apropiații.

„Da, am stabilit data nunții, la care vor fi invitați toți prietenii noștri apropiați. E vorba despre un local foarte frumos, pe care deja l-am închiriat. Voi avea două rochii, dar nu albe. Cea din biserică va fi cream. Și Sorin tot două ținute va avea. ”, a declarat Mihaela Borcea pentru Cancan.

Citește și: Mihaela Borcea și Sorin Rap se căsătoresc. Cum arată inelul de logodnă primit de fosta soție a lui Cristi Borcea de la iubitul ei 

Citește și: De ce a plecat Mihaela Borcea două luni în America, alături de iubitul ei: „Această călătorie face parte din procesul meu de vindecare” / Exclusiv 

Citește și: Ce spune Mihaela Borcea despre căsătoria cu iubitul ei, Sorin Carp. Femeia de afaceri a făcut anunțul 

Citește și: Transformările prin care au trecut fostele soții ale lui Cristi Borcea. Mihaela Borcea și Alina Vidican sunt astăzi de nerecunoscut

Cine sunt nașii de cununie

Nașii viitorilor miri vor fi Simona și Nelu Vrânceanu, prieteni foarte apropiați ai acestora. De asemenea, domnișoară de onoare va fi Melissa, fiica Mihaelei și a lui Cristi Borcea, care în prezent urmează studiile în America. Totodată, Carolyn, fiica de 19 ani a lui Cristian Borcea și a avocatei Simona Voiculescu, va fi și ea domnișoară de onoare.

„Noi avem mai multe fete. Sorin are și el două. Mai este și fiica lui Cristi, cu care am o relație foarte bună”, a mai spus femeia de afaceri.

Mihaela Borcea își va păstra numele

În urmă cu ceva timp, fosta soție a lui Cristi Borcea mărturisea că pentru ea este mai importantă cununia religioasă decât cea civilă, dar preciza și faptul că a decis să-și păstreze numele.

Cel mai important într-o căsnicie este cununia religioasa în fața Domnului, și nu un simplu act. Mă va chema tot Mihaela Borcea”, a spus Mihaela Borcea recent.

Foto – Facebook

Google News Urmărește-ne pe Google News

PE ACELAȘI SUBIECT
   
Primești pe e-mail cele mai importante articole apărute pe Unica.ro!
Abonează-te la newsletter
buton